"Vimay Klinikasında" qarabağ vetranı uğursuz əməliyyat etdilər - Nəfəs ala bilmirəm
"Azərbaycan Reallığı"na müraciət edən 44 günlük ikinci vətən müharibəsi zamanı Zəngilan Qubadlı istqamətində gedən döyüşlərin iştirakçısı qarabağ vetranı Ümüd Kərimli bildirir ki, İyul ayının 24 də "Vimay Klinikasına" burunun çəpər əyriliyi ilə bağlı müraciət edir. Ona klinikanın Lor estetik cərrah həkimi Şəhla Həsənova əməliyyat etməyi məsləhət görür.
Pasent 1550 manat həkimin Əli adlı köməyçisinə ödəniş etdikdən sonra əməliyyat edirlər, lakin əməliyyat uğursuz alınır. Nəfəs alma və burunun çöl tərəfində olan əyriliy olduğu kimi qalır.
Pasent bir neçə aydan sonra buna etiraz edəndə gülməli cavab alır ona bildirilir ki, problem 2-3 ilə düzələcək. Digər həkimlərə üz tutanda isə ona əməliyyatın uğursuz olduğu diyaqnozu qoyulur.
Ümüd Kərimli bildirir ki, Əməliyyat zamanı ona klinikada heç bir ödəniş qəbizi və sənədi verilməyib, hələ üstəlik klinkaya məxsus olan səhifədə məni paylaşıb reklam etdilər ki, sən demə məni pulsuz əməliyyat ediblər.
Mən etiraz edəndə izah etdilər ki, yalnız klinika xərci ödənməklə etmişik. Paylaşıma məndə bildirdim ki, klinikanın xərci 1550 manatdır?
- Sualıma cavabda verə bilmədilər. Cavab olaraq dedilər paylaşım 3-4 gündən sonra aşağı düşəcək kimsə görməyəcək.
Daha sonra Ümüd Kərimli iddia edir ki, "Vimay Klinikasının" Lor estetik cərrah həkimi Şəhla Həsənovanın Əli Adlı köməyçisinin heç bir tibbi təhsili yoxdur, yalnız həkimin reklam və menicerlik işlərini həyata keçirir.
Sonda 44 günlük ikinci vətən müharibəsinin vetranı Ümüd Kərimli adiyyəti qurumlardan ona köməklik göstərilməsini xayiş edib.
O bildirir ki,əməliyyatdan sonra əvvəlkindən daha da narahatdır. Əvvəlki kimi nəfəs ala bilmirəm mənim ya pulumu qaytarsınlar yada sağlamlığmı əvvəlki kimi bərpa etsinlər deyə bildirib.
Mənbə: "Azərbaycan Reallığı"