İdarə, müəssisə, təşkilat rəhbərlərinə bildiririk ki, şəkildə gördüyünüz Məmmədov Azər Sədrəddin oğlu Müstəqil İctimai Nəzarət Agentliyinin MİNA tv.az saytında üç aylıq sınaq müddətinə işə götürülmüş və xidməti vəsiqə ilə təmin edilmişdi.
Təəssüf ki, A.Məmmədov sınaq müddətində ona göstərilən etimadı doğrultmamış, zəruri hallarda işə vaxtında gəlməmiş, xidməti vəsiqədən öz şəxsi mənafeyini təmin etmək məqsədilə istifadə etmiş, redaksiyanın tapşırıqlarını yerinə yetirməmiş, ona tutulan iradları qəbul etmək əvəzinə rəhbərliyi şantaj etməyə çalışmış və hətta tərəfimizdən ona verilmiş xidməti vəsiqəni geri qaytarmaqdan imtina etmişdir.
Odur ki, A.S.Məmmədov işdən azad edilmiş və artıq redaksiyamızın əməkdaşı deyil. Onun qazanc əldə etmək məqsədilə müraciət etdiyi idarə, müəssisə, təşkilat rəhbərlərindən xahiş edirik ki, A.Məmmədov MİNA tv.az-ın vəsiqəsini təqdim etdiyi halda, dərhal redaksiyamıza və hüquq mühafizə orqanlarına məlumat versinlər.