151 saylı bağçada körpələrə zay məhsullar verilir: dövlət orqanları təcili hərəkətə keçməlidir - Şok VİDEO
Bakının 151 saylı uşaq bağçasında körpələrə vaxtı keçmiş məhsulların verildiyi faktı ifşa olunub. Anaxeber.com-a göndərilən videoməlumatdan görünür ki, istifadəyə yararsız və müddəti keçmiş ərzaq məhsullarından istifadə edilir.
Görüntülərdən də aydın olur ki, yumurtaların və qatıqların istifadə müddəti başa çatıb. Lakin bağça rəhbərliyi onlardan uşaqlar üçün istifadəni rəva bilir. Hər halda, öz ailəsi deyil, ona görə də başqasının körpəsinin başına gələcək hadisəyə laqeyd yanaşır. Videoda toyuq məhsulları da görünür. Belə anlaşılır ki, bu məhsullar ucuz, keyfiyyətsizdir. Üstəlik, ərzağın həcmində yeyintiyə yol verildiyi iddiaları var. Halbuki dövlət büdcəsindən ayrılan vəsait hesabına bu məhsullar bağçaya verilir. Uşaqların qida təhlükəsizliyinə cavabdeh isə bağça rəhbərliyidir. Əslində, AQTA və digər aidiyyatı qurumlar vaxtı keçmiş məhsullardan istifadə edildiyi üçün həmin bağçada araşdırmalara başlamalıdır. Həmçinin, Elm və Təhsil Nazirliyi işə qarışmalıdır.
Videonu təqdim edirik:
1-05-2025, 16:00
Özbaşınalıqları planetlərə sığmayan Venera Xəlilova - 151 saylı bağçada nə baş verir?
1-05-2025, 10:36
Özbaşınalıqları planetlərə sığmayan Venera Xəlilova -151 saylı bağçada nə baş verir?