“Elta Development QSC” şirkəti Kəbəcər sakininin pulunu mənimsəyib - ŞİKAYƏT / FOTO
Kəbəcər rayonu, Qılınclı kənd sakini, hazırda Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Qala qəsəbəsində yaşayan Nəcəfov Vüsal Əli oğlu tərəfindən Hurriyyet.az saytının redaksiyasına şikayət məktubu daxil olub. Şikayətçi iddia edir ki, “Elta Development QSC” şirkəti onun 8 min manat pulunu vermir:
“Mən, Nəcəfov Vüsal Əli oğlu, yazaraq xahiş edirəm ki, problemimi işıqlandırasınız.
2024-cü ildə Kəlbəcər rayonuna qaz xətti çəkilən zaman 22 BO 849 dövlət nömrə nişanlı “Zil 131" və 99 NF 159 nömrəli “Pikab” maşınlarını müqavilə ilə şirkətə icarəyə vedik. 5 aya 34 min manat pul almalı idik. Onun 26 min manatını dava-dalaşla aldıq, 8 min manatı qaldı.
5 aydan çoxdur ki, qalan pulumzu vermirlər. Vergidən 6200 manat borc gəlib. Pulumu vermirlər ki, mən də vergi borcunu ödəyim.
Məsələ ilə əlaqədar DİN-in 102 xidmətinə məlumat verilib. Oradan bizi Kəlbəcər Polis Şöbəsinə yönləndirdilər. Şöbədə isə bildirdilər ki, mülki işdir, bizlik deyil.
Bu qədər haqsızlıqla üz-üzə qalmışam. Əslində, bu dələduzluq halı kimi qiymətləndirilməlidir".
Məsələ ilə bağlı şirkətin Əsəd adlı rəhbər şəxslərindən biri ilə əlaqə saxlamağa çalışsaq daŞ telefon zənglərimiz cavabsız qaldı.
“Elta Development QSC” şirkəti Kəbəcər sakininin pulunu mənimsəyib - ŞİKAYƏT / FOTO“Elta Development QSC” şirkəti Kəbəcər sakininin pulunu mənimsəyib - ŞİKAYƏT / FOTO“Elta Development QSC” şirkəti Kəbəcər sakininin pulunu mənimsəyib - ŞİKAYƏT / FOTO“Elta Development QSC” şirkəti Kəbəcər sakininin pulunu mənimsəyib - ŞİKAYƏT / FOTO