Nərimanov rayonunda ağacları belə məhv edirlər - FOTOFAKT
Nərimanov Rayon İcra Hakimiyyəti Nərimanov rayonu Əliəşrəf Əlizadə küçəsində inşası davam etdirilən tikiliyə yaxın ağaclar məhv edilir.
Tribunainfo.az xəbər verir ki, tikintinin aparılması ilə əraziya yaxın olan yaşıllıqlar da qurumağa başlayıb. Sakinlər bildirib ki, bu ağaclar öz-özünə qurumur. Tikinti zamanı bilərəkdən ağaclara zərər verilir, ağaların dibi metonlanır. Beton qalıqları tökülən ağaclar zamanla qurumağa başlayır. Bütün bu işlər isə gözdən uzaq yerdə deyil, şəhərin mərkəzində, günün gündüz çağında aparılır.
Sakinlər bildirib ki, yaşıllıqların məhv edilməsi, ağacların qurudulub kəsilməsi aşkar şəkildə həyata keçirilsə də, görünür bu işə məsul olan Bakı şəhəri Yaşıllaşdırma Təsərrüfat Birliyi, Nərimanov Rayon İcra Hakimiyyəti faktdan xəbərsizdir. Sakinlərin sözlərinə görə, həyətlərdə ağaclar budanan zaman həmin gün müdaxilə edən, sakiniləri cərimələyən sözügedən qurumlar bu kimi hallara qarşı səssiz qalırlar.
Kəsilərək məhv edilmiş ağacların dibi betonlansa da, tikinti zamanı ağacın kötüyü yenə də istismar edilir, məhv edilməsi üçün əllərindən gələni edirlər.