3. "GALLERY DENTAL" MƏHDUD MASULİYYƏTLİ CƏMİYYƏTİ vöen: 1304373561;
4. "APEX DENTAL" MƏHDUD MASULİYYƏTLİ CƏMİYYƏTİ; vöen: 6500784652
5. "DENTAL BUTiK" MƏHDUD MASULİYYƏTLİ CƏMİYYƏTİ
Qarayev Vüqar Faiq oğlu, Cəbrayılov Elməddin Kərim oğlu, Cavadov Rza Camaladdin oglu, Dəmirova Aynur Rasim qızı və Əzimova Nigar Sahib qızı qanunsuz stomatoloji fəaliyyətlə məşğul olurlar.
V.Qarayev Bakı şəhəri, Narimanov rayonu . Orucəliyev küçəsində yerləşən "Central Dent", E.Cəbrayılov Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Hanifə Əsgərova küçəsində yerləşən "Gallery Dental", R.Cavadov Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, "AAAF Park" yaşayış kompleksi, 25 saylı küçəsində yerləşən "APEX Dental", N.Əzimova isə Bakı şəhəri, Narimanov rayonu, Tabriz küçəsi 209 ünvanında yerləşən "EMV Dent", A.Dəmirova Bakı şəhəri, Nizami rayonu ərazisində yerləşən "Dental Butik" stomatoloji klinikalarında həkim kimi fəaliyyət göstərirlər.
Araşdırma zamanı sözügedən şəxslərin heç birinin Azərbaycan Tibb Universiteti və respublikanın digər ali təhsil müəssisələrində təhsil almadıqları, elacə də xaricdə təhsillə əlaqədar diplomlarının nostrifikasiya olunması üçün Elm və Təhsil Nazirliyinə müraciət etmədikləri müəyyənləşdirilmişdir.
Sözügedən şəxslər tərəfindən aparılan müalicə və əmaliyyatlar zamanı yol verdikləri nöqsanlara görə insanların sağlamlıqlarına ciddi problemlərin yaranması, eləcə də dezinfeksiya və sterilizasiya öncəki təmizləmə qaydalarını düzgün aparmamaları, avtoklav (steriliza texnikası) aparatlarının mövcud olmaması, elacə də cərrahiyyə əməliyyatından n c a pasiyentlardan Hepatit, Vi va QİÇS analizlərini tələb etməmələri və nəticədə yoluxucu xəstəliklərin yayılmasına zəmin yaratmaları məlum olmuşdur.