Balakən sakini “Azərsun”dan nə üçün işə götürülmədiyinin cavabını ala bilmir - MÜRACİƏT
Balakən rayon sakini Baradov Rasim Eyvaz oğlu tərəfindən Hurriyyet.az saytının redaksiyasına şikayət məktubu daxil olub. R.Baradov vakansiya olmasına rəğmən, “Bazarstore”da işə götürülməməsindən şikayətçidir:
“Mən, Baradov Rasim Eyvaz oğlu, yazaraq sizdən xahiş edirəm ki, problemimi işıqlandırasınız.
Məlumat üçün bildirim ki, veteranam. 2 ay əvvəl Bakıda “Al Market”də işləyirdim. Valideynlərimin xəstəliyi ilə əlaqədar iş yerimin Balakən rayonunda yerləşən “Al Market”lərdən birinə dəyişilməsini istədim. Lakin məni “Al market”ə köçürmədilər. Ona görə də öz ərizəmlə işdən ayrılıb, rayona qayıtdım.
Avqustun 29-u Balakən rayonunda yerləşən “Bazarstore” marketində işə qəbul üçün onlayn görüş var idi. Mən də işə qəbul olunmaq üçün müraciət etdim. Vakansiya var idi. Buna baxmayaraq, məni işə qəbul etmədilər.
Məni hansı səbəbdən işə götürmədiklərinin səbəbini aydınlaşdırmağa çalışdım. Dəfələrlə müraciət etsəm də, “Bazarstore” marketin tabe olduğu “Azərsun” şirkətindən mənə heç bir cavab vermirlər. Halbuki, bunu bilmək mənim haqqımdır. Bu səbəbdən, sizin sayt vasitəsilə “Azərsun” şirkətinin rəhbərliyindən xahiş edirəm ki, mənim hansı səbəbdən “Bazarstore” marketdə işə götürülmədiyimlə bağlı məlumat verilsin”.