Şəhid ailəsi onlara çatacaq evi niyə ala bilmir? - İcra hakimiyyəti isə deyir ki... VİDEO
I Qarabağ müharibəsi şəhidi Paşa Paşayevin atası, Beyləqan rayon, Əlinəzərli kənd sakini İbrahim Nəsirov qarşılaşdığı maddi-məişət problemləri ilə bağlı geniş videoreportaj hazırlamışdıq.
Sitat.info-ya açıqlamasında şəhid atası mənzillə təmi olunması ilə bağlı Beyləqan Rayon İcra Hkimiyyətinə ərazi ilə müraciət etdiyini, lakin hələ də mənzillə təmin olunmadığını bildirib.
Bildirək ki, çəkiliş zamanı şəhid ailəsinin mənzilinin qəzalı durumda olduğunun şahidi olmuşduq. Bu barədə icra hakimiyyətinin nümayəndələri də xəbərdar olduqlarını bildiriblər.
Məsələ ilə bağlı Beyləqan Rayon İcra Hakimiyyəti ilə əlaqə saxladıq. Müharibə veteranları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsinin müdiri Heybət Əliyev "Sitat.info"ya açıqlamasında bildirdi ki, şəhid ailəsinin mənzillə təmin edilməsi ilə bağlı ərizə qəbul edilib: Şəhid Paşa Paşayevin atası İbrahim Nəsirovun mənzil məsələsi ilə bağlı ərizəsini qəbul etmişik, evinin qəzalı durumda olduğu barədə də məlumatımız var, özümüz şahidi olmuşuq. İbrahim Nəsirov Beyləqan Rayon İcra Hakimiyyətində 2020-ci ildə mənzil növbəsinə qeydiyyata alınıb və bu barədə Əmək və Əhalinin Müdafiəsi Nazirliyinə tərəfimizdən məktub göndərilib. Növbələlilik prinsipi əsasında şəhid ailəsi evlə təmin olunacaq. Bizim vəzifəmiz mənzilə ehtiyacı olan şəxsləri növbəyə almaqdır. Evin təminat məsələsini isə nazirliyin Sosial Xidmətlər Agentliyi mşğul olur. Bizim Rayon İcra hakimiyyəti olaraq vəzifəmiz siyahıya alıb, aidiyyatı quruma məlumat verməkdir. Bildirim ki, burada ardıcıllıq prinsipi var və onu pozmaq mümkün deyil. Tərəfimizdən nazirliyə göndərdiyimiz sərəncamın nömərsini də sizə təqdim edəcəyik".
Beyləqan RİH şəhid ailəsinin mənzillə təmin olunması ilə bağlı Əmək və Əhalinin Müdaifəsi Nazirliyinə məktub göndəribmi? Şəhid ailəsi mənzillə təmin olunma sıralamasında neçəncidir?
Bu suallara aydınlıq gətirmək üçün Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi nazirlyinə sorğu göndərdik.