Azərbaycanın mərc bazarında “Topaz”la birlikdə “at oynatmaqda” davam edən “Misli”dən və “Azərlotoreya”dan şikayətlər artmaqdadır...
Hər gün neçə-neçə sadəlöhv və kasıb vətəndaş asan qazanc əldə etmək, problemlərdən qurtulmaq arzusuyla cibində olan son qəpik-quruşu da qumar şirkətlərinə uduzur.
Dəfələrlə vurğulanıb ki, “Azərlotoreya”nın təklif etdiyi mərcə və digər qumar oyunlarının arxasında böyük hiylə dayanır. Burda qazananlar tək-tük olsa da, uduzanlar, müflisləşənlərin sayı xeyli çoxdur. Özü də “Misli”nin fəaliyyəti zamanı dəfələrlə qanun pozuntularına yol verilir, müştərilər aldadılır. Baş verənlər çoxlarını dilə gətirib, müxtəlif şəxslər cəmiyyətə “Misli”nin toruna düşməməklə bağlı çağırış edir, insanları fırıldaq qurbanı olmaqdan çəkindirməyə çalışır.
Belə çağırışlardan birini idman jurnalisti Ağa Dadaşzadə özünün sosial şəbəkə hesabından edib. Başına gələnlərlə bağlı videomüraciət yayımlayan Dadaşzadə izləyicilərinə bunları deyib:
“Sizə “Azərlotoreya”nın və “Misli”nin fırıldağından danışmaq istəyirəm. Dəfələrlə bir çoxlarının başına gəlib. Onlayn formada “Misli”nin saytından pul qoyuluşu etmək istəyirsən. Misal üçün, “Real”la “Barselona” qarşılaşır. Ev sahiblərinin qələbəsi 1,76-a bərabərdir. Pulu yükləyirsən, oyunu seçirsən və qəfildən görürsən ki, sistem dondu. Sənin hesabından isə pul çıxılır. Baxırsan ki, oyun 0:0 hesabıyla davam edərkən sistem 2-3 dəqiqə ərzində dondu. Açılanda görürsən ki, sən uduzmusan, oyunun axarı artıq başqa cürdü. Problem bir dəfə olar, iki dəfə olar. Amma onlarda davamlı belə olur. Canlı mərc edərkən heç təhlükəli vəziyyət yaranmamış, hansısa penalti vəziyyəti belə olmamış sistemi dondururlar. Buna görə də mən sizə “Misli”dən mərc etməyi məsləhət görmürəm. Onların hər cür fırıldaqçılıqları var. Zəng edib şikayət edəndə də adamın üzərinəd “bozarırlar”, adamı haqsız çıxarmağa çalışırlar”.
Qeyd edək ki, bu cür şikayətlər sosial şəbəkələrdə tez-tez yayılır. “Misli”nin toruna düşən sadə vətəndaşlar öz narazılıqlarını dilə gətirir, “Azərlotoreya”nın belə əməllərindən şikayətçi olurlar.
Mövzunu diqqətdə saxlamağa davam edəcəyik.