Elçin Babayevin təqdimatında niyə prorrektorlar arxa plana düşüb? – Mehdiyev faktoru
Prezident Adminstrasiyasının (PA) keçmiş rəhbəri, AMEA-nın sabiq prezidenti Ramiz Mehdiyevin cinayət məsuliyyətinə cəlb edilməsindən sonra onunla bağlı ən müxtəlif məlumatlar yayılır.
Reportyor.info xəbər verir ki, bu məlumatlarda Ramiz Mehdiyevin biznes imperiyasından tutumuş, yaxın ətrafı və onun dəstəyi ilə müxtəlif vəzifələrə təyin olunmuş indiki və keçmiş məmurlardan bəhs edilir.
Bu arada saytımız da maraqlı məlumatlar əldə edib. Həmin məlumatlarda iddia olunur ki, Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev də Mehdiyevə yaxın şəxslər siyahısında yer alır. Təsadüfi deyil ki, Ramiz Mehdiyevin xanımı Qalina Yuriyevna və qızı Kamilə Əliyeva məhz Elçin Babayev BDU-ya rektor təyinat aldıqdan sonra bu təhsil ocağında kifayət qədər sərbəstlik qazanıb.
Elçin Babayevin kollektivə təqdim olunması ilə bağlı fotolara baxdıqda bunu daha aydın görmək olur.
Təsəvvür edin, mərasimdə Qalina Yuriyevna BDU-nun prorektorlarından öndə oturub. Halbuki o, universitetdə hər hansı yüksək vəzifə tutmur.
İddia olunur ki, Qalina Yuriyevnaın önə çəkilməsi Elçin Babayevin istəyi ilə olub.
Həmin mərasimdən çəkilmiş fotonu təqdim edirik: