“Dollar Cavid” Ramin Abdullayevi ələ verir... - “Nə deyib onu da etmişəm!”
10-12-2024, 09:10
"Bir neçə gündür ki, paytaxt ərazisində qanunsuz yoxlamalarla bağlı aparılan araşdırmaların Arxitektura və Şəhərsalma Komitəsinin nəznində fəaliyyət göstərən Ərazi Tikinti Planlaşdırma Mərkəzinin “döyünən ürəyi” “dolar Cavid” üçün acı nəticələr doğurduğundan bəhs etmişdik". Bu barədə "DİA-AZ"a göndərilən məqalədə deyilir.
Məqalədə daha sonra bildirilir: "Qeyd etmişdik ki, aparılan araşdırmalar qanunsuz tikililər üçün icazənin məhz “dolar Cavid” tərəfindən verildiyi aşkara çıxarıb ki, bu da onun məsuliyyətə cəlb edilməsi üçün ciddi əsas yaradıb.
Qanunsuz tikililərlə bağlı araşdırma halqasının daralması ilə “dollar Cavid”in öz rəhbərliyini “baqaja” qoyması müşahidə edilməkdədir. Hələlik rəsmi qurumlara izahat verməsə də, “dollar Cavid” indidən Ərazi Tikinti Planlaşdırma Mərkəzinin İdarə Heyətinin sədri Ramin Abdullayevin əleyhinə fikirlər səsləndirməkdədir. “Dollar Cavid” bəzi əməkdaşların və məmurların yanında açıq şəkildə qeyd edir ki, verilən bütün icazələrə görə məsuliyyət onun yox, Ramin Abdullayevin üzərinə düşür. Çünki bu ərazilərdə tikinti prosesinə Ramin Abdullayevin razılığı ilə icazə verib. Buna görə də, indiki halda məsuliyyəti də Ramin Abdullayev daşımalıdır.