“Balakhani Operating Company LTD”-dən narazılıq var
9 aydır keçmiş prezidenti ilə məhkəmə çəkişməsində olan “Balakhani Operating Company LTD” şirkətinin Azərbaycandakı filialı Sabunçu rayonunda onlarla sakinə qan uddurmaqdadır.
Tribunainfo.az xəbər verir ki, Rövşən Rzayevin rəhbərlik etdiyi “Balakhani Operating Company LTD” şirkətinin Azərbaycandakı filialı məhkəmələrdə qalıb.
Həmçinin sentyabrdan şirkət keçmiş prezidenti Wolker James Alan tərəfindən məhkəməyə verilib. Sabiq prezident işə bərpasını və əmək haqqını tələb edir.
Yasamal rayon Məhkəməsində olan işlə bağlı indiyə qədər 7 proses keçirilib və heç bir nəticə əldə edilməyib. 28 yanvar tarixində şirkətlə sabiq prezident arasındakı işə yenidən baxılacaq.
Ancaq bu Rövşən Rzayevin rəhbərlik etdiyi şirkətlə bağlı olan ilk və son proses deyil. Belə ki, şirkət hazırda Sabunçu rayon sakinlərinə qan uddurmaqla məşğuldur. Bu şirkət Sabunçu rayonunda sakinlərin tikdiyi evləri “qanunsuz tikili” adı ilə sökür. Şirkət ümumilikdə 7 sakinin əmlakının sökülməsi ilə bağlı iş qaldırıb. Cavabdehlər Məmmədov Murad, Məmmədova Aliyə, Əkbərova Gülbikə, Sadıxov Emin, Əliyev Emil, Cəfərov Tural, Ağayev Çinarə adlı şəxslərdir. Bu şəxslərlə bağlı başladılan işlərə Sabunçu rayon Məhkəməsində müxtəlif tarixlərdə baxılacaq.
Hər bir işin mahiyyəti qanunsuz tikilinin sökülməsidir.
Qeyd edək ki, 2011-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan “Balakhani Operating Company LTD”nin qanuni təmsilçisi Rövşən Cəlil oğlu Rzayevdir.(Tribunainfo.az)
Yazıda adı keçən bütün tərəfləri dinləməyə hazırıq.